Történetünk

Szülőként nagyon fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink biztonságban legyenek, miközben a homokozóban játszanak, ismerkednek az őket körülvevő világgal. Mivel Magyarországon nem létezett megfelelő eljárás a homokozók tisztán tartására, 2010-ben úgy döntöttünk, szeretnénk tenni ez ellen.

Hosszas tájékozódás, kutatás után ráleltünk a német Reattherm eljárásra, és megalapítottuk a Tiszta Homokozóért Alapítványt, amely azóta is folyamatosan működik.

Szabadidőnkben is a természet, a szabad játék szerelmesei vagyunk – kedvenc hobbink az off-roadozás, amelyet már kisfiunk is nagyon élvez. És természetesen itt sem saját magunk a legfontosabb; több alkalommal is külön díjban részesültünk, mert a verseny helyett inkább megálltunk és segítettünk az elakadt, bajba jutott társakon.

Számunkra a világ jobbá tétele mindig is alapvető fontosságú volt. Kicsiben ugyan, de a homokozók biztonságossá tételével is ezen törekvésünket igyekszünk támogatni.

Alapítványunk munkájáról az alábbi médiamegjelenésekben talál további információkat

100-nál több fertőző betegség kapható el a játszótereken

A tiszta homokozóért

Tiszta homokozókkal az egészséges gyermekekért